Wigilijne spotkania w klasach

Ostatni piątek przed Świętami Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych wigilii klasowych.

W trakcie dzisiejszych spotkań uczniowie klas SP oraz LO zgromadzili się wraz ze swymi wychowawcami w salach, aby po raz ostatni w starym roku kalendarzowym spotkać się w jak najliczniejszym gronie i symbolicznie celebrować nadejście Zbawiciela Świata w radosnej formule klasowych spotkań opłatkowych. Nie zabrakło wspólnego odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, modlitwy i kolędowania, a także przełamania się opłatkiem – pięknego, polskiego zwyczaju, który łączy pokolenia.

Jedni wybrali ofertę cateringu zawierającą potrawy wigilijnego stołu w klasycznej formie, inni świętowali na słodko poprzez degustację przepysznych ciast oraz innych słodkości i owoców wykonanych oraz zakupionych przez uczniów i ich rodziców.

Obowiązkowym punktem dnia był udział w jasełkach, które zostały zaprezentowane na auli szkolnej w kilku odsłonach godzinowych, więc każdy miał szansę podziwiać naszych wspaniałych artystów w montażu słowno-muzycznym, który łączył elementy taneczno-wokalne osadzone w nastrojowym klimacie Bliskiego Wschodu.

Żegnamy stary rok z nadzieją w sercu i oczekujemy umocnienia bijącego od betlejemskiego żłóbka, które napełni nas wiarą, nadzieją i miłością na wszelkie wyzwania nowego Roku Pańskiego 2024.

Jakub Kostrzewski

Skip to content