Obłoczki na występie w Centrum Wsparcia Społecznego z okazji “Dnia babci i dziadka”

W dniu 2.02.2024 r. grupa 5-latki “Obłoczki” gościła w Centrum Wsparcia Społecznego we Włocławku przy ulicy Piekarskiej z występem z okazji “Dnia babci i dziadka”. Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przed podopiecznymi placówki. Radosny śpiew dzieci i pięknie recytowane wiersze dedykowane babciom i dziadkom wywołały uśmiech oraz łzy wzruszenia wśród gości.

Dzieci na pamiątkę uroczystego spotkania wręczyły seniorom przygotowaną okolicznościową laurkę. Jako wyraz wdzięczności pracownicy Centrum Wsparcia Społecznego przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.

Spotkanie było formą integracji międzypokoleniowej. Seniorzy w towarzystwie maluchów mogli poczuć się potrzebni i trochę młodsi. Takie spotkanie, to też forma  nabywania wrażliwości i tolerancji wobec osób starszych. Dzieci w wieku przedszkolnym są żywym przykładem stosunków społecznych panujących w swoich rodzinach. Często bawią się w dom, przyjmują rolę babć i dziadków. Swoimi gestami, zachowaniem i słowami podkreślają ważność i mądrość. Również podczas zajęć dydaktycznych opowiadają o swoich babciach i dziadkach, o ich troskach, radościach, samopoczuciu czy codziennych zajęciach. Różnorodne kontakty dzieci z seniorami to znakomite lekcje na temat starzenia się i starości oraz tolerancji.
Było to kolejne spotkanie z podopiecznym CWS ale z pewnością nie ostatnie. Na stałe podjęliśmy współpracę z placówką jako instytucją działającą w najbliższym środowisku lokalnym.
Katarzyna Hofman
Skip to content