Rancho pod Olszyną – 5 dzień półkolonii

W ostatni dzień półkolonii Mali Długoszacy wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Rancho pod Olszyną w Nowym Ciechocinku. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Ośrodek usytuowany na skraju lasu, otoczony malowniczymi polami i łąkami to idealne miejsce dla pasjonatów przyrody. Rancho okazało się również miejscem skrywającym wiele atrakcji.

Mali Długoszacy podczas wyjazdu zwiedzili mini  ZOO, poznali nowe gatunki zwierząt. Niezwykle łagodny kucyk pozwalał się dzieciom głaskać. Największymi atrakcjami okazały się przejażdżki tramwajem konnym po lesie oraz przejażdżki konne. Nasi uczniowie również chętnie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych zorganizowanych przez animatorów gospodarstwa. Dzieci z dużym zapałem wykonały hobby horse, które są znakomitą pamiątką z wycieczki. Dużą radość naszym Długoszakom sprawiło strzelanie z wiatrówki.

Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a dzieci wróciły zadowolone.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content