Półkolonie w Dużym Długoszu

Przerwa od zajęć edukacyjnych nie oznacza, że społeczność szkolna zaprzestaje swej działalności integracyjnej, a wręcz przeciwnie. Nasze wspólne ferie zimowe rozpoczęliśmy w poniedziałek 12. lutego 2024r.

Najpierw uczestnicy półkolonii zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i przepisami BHP oraz wysłuchali kwestii organizacyjnych. Potem miała miejsce zabawa integracyjna. Gdy już wszyscy zapoznali się, mogliśmy wyruszyć w drogę na lodowisko. a tam czekała na nas jazda na łyżwach z doskonale dobraną muzyką, która pozwoliła na odprężenie umysłu i ciała. Kolejnym punktem dnia był bardzo smaczny obiad w naleśnikarni. Najedzeni, poszliśmy do Multikina na film pt. „Emma i czarny jaguar”, który ukazał przyjaźń między młodą dziewczynką a dzikim zwierzęciem. Uczestnicy zrelaksowani wrócili do swoich domów, aby kolejnego dnia spotkać się na następne atrakcje.

We wtorek 13. lutego br., z samego rana, pojechaliśmy do Kutna, gdzie młodzież korzystała z atrakcji Aquaparku, bawiąc się wyśmienicie oraz doskonaląc swoje umiejętności w grę w kręgle. Następnie wszyscy udaliśmy się do restauracji Mc Donald’s, aby nieco się posilić. Na koniec zostało nam zwiedzanie miasta i powrót do Włocławka. Dzień okazał się wspaniały, bo nie tylko dopisała nam pogoda, ale także humory. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do naszego miasta.

W środę 14. lutego br. nasz dzień tradycyjnie rozpoczęliśmy od zbiórki, lecz tym razem na dworcu PKP, ponieważ jechaliśmy do Torunia pociągiem. Tam czekał na nas Dom Kłódek, w którym nasi uczestnicy rozwiązywali zagadki, aby zwycięsko uporać się z wyzwaniami, jakie ofrował escape room, i znów wszyscy bawili się doskonale. Kolejnym punktem programu była degustacja pizzy w pizzerii Grande, w której zamówiliśmy pizze margerity z serem mozzarellla i sosem pomidorowym. Choć jedzenie było pyszne, nie siedzieliśmy tam za długo, bo czekało na nas zwiedzanie pięknego Starego Miasta, które oferuje mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Aż żal było wyjeżdżać do rodzinnego miasta. Usatysfakcjonowani kolejnym dniem, pojechaliśmy pociągiem do Włocławka.

W czwartek 15. lutego br., wczesnym rankiem, pojechaliśmy do Nadleśnictwa we Włocławku na zajęcia przyrodnicze oraz ognisko z kiełbaskami i piankami jojo. Po fantastycznych zajęciach i pysznym posiłku, pojechaliśmy do sali zabaw Honolulu we Włocławku, gdzie młodzież korzystała z zabawy do końca dnia. To był kolejny udany dzień z atrakcjami.

W piątek 16. lutego br. spotkaliśmy się po raz ostatni na wspólnych zabawach. Najpierw pojechaliśmy na Basen Miejski we Włocławku, aby zrelaksować się w wodzie, a potem udaliśmy się do parku trampolin Jump Heaven, gdzie jeszcze pełni sił uczestnicy korzystali z oferowanych zabaw. Jedna z uczestniczek półkolonii – Ola miała urodziny i z tej okazji zaśpiewaliśmy jej „Sto lat” oraz złożyliśmy życzenia. Ostatnim punktem programu był pyszny obiad przygotowany przez naszą panią Elę. Pożegnaliśmy się wszyscy bardzo serdecznie i podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas.

Wszystkie wydarzenia uwieczniliśmy na zdjęciach, aby pozostała pamiątka z tego kilkudniowego pobytu na półkoloniach. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne półkolonie w Dużym Długoszu.

Milena Witkowska, Aleksandra Malinowska

Skip to content