Długosz w czołówce rankingu szkół podstawowych we Włocławku

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza zajęła  567. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Podstawowych 2024, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, co sprawia, że znaleźliśmy się w czołówce włocławskich podstawówek.

W tegorocznym rankingu wzięło udział aż 10 735 szkół, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Nasza placówka zdobyła 65.456 punktów, zajmując zaszczytne 2. miejsce wśród włocławskich szkół podstawowych. Wyprzedziliśmy Szkołę Muzyczną im. Czesława Niemena, która uplasowała się na 3. pozycji. Ustąpiliśmy miejsca jedynie Prywatnej Szkole Podstawowej „Wiedza”.

Pełny ogólnopolski ranking szkół podstawowych 2024 dostępny jest pod adresem: RANKING 2024.

Sukces zawdzięczamy bardzo wysokim wynikom egzaminu ósmoklasisty, jak i osiągnięciom uczniów w olimpiadach przedmiotowych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty. Wyjątkową cechą rankingu WaszaEdukacja.pl jest bowiem fakt, że oparty jest on również na olimpiadach przedmiotowych, w których laureaci oraz finaliści zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu.

Sukces naszej szkoły jest dowodem na to, że Długosz to placówka, która nie tylko skutecznie przygotowuje uczniów do egzaminu, ale także wspiera ich zainteresowania i rozwija pasje.

Sylwia Pietrzak

Skip to content