Warsztaty wielkanocne grupy ,,Gwiazdki’’ w Muzeum Etnograficznym

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom, dlatego 6 marca 2024r. przedszkolaki z grupy ,,Gwiazdki’’ wybrały się do Muzeum Etnograficznego we Włocławku, aby przypomnieć sobie o tradycjach i zwyczajach Wielkanocnych. Podczas trwania warsztatów była mowa o zdobieniu jajek, pieczeniu wielkanocnych bab, przygotowaniu święconki, symbolice pokarmów, które należy włożyć do koszyczka oraz o dzieleniu się jajkiem- symbolem życia- podczas wielkanocnego śniadania. Dzieci wykonały ozdoby świąteczne z tektury i papieru. Zaangażowanie prowadzących oraz uczestników sprawiły, że warsztaty upłynęły w bardzo sympatycznej atmosferze.

Jolanta Gitner

Skip to content