II Wojewódzki Konkurs Literacki „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”

W ostatnich tygodniach uczennice Długosza pracowały nad własnymi tekstami na II Wojewódzki Konkurs Literacki  „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

Zadaniem uczestników było napisanie wiersza lub opowiadania o tematyce regionalnej, kujawskiej. Konkurs zorganizowany był przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”. Miał on na celu pobudzenie ekspresji twórczej młodych autorów, a także promowanie piękna Kujaw i zwrócenie uwagi na naszą małą ojczyznę.

21 marca wybrałyśmy się wraz z trzema uczestniczkami konkursu na uroczyste wręczenie nagród do Centrum Kultury i Historii ,,Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Do końca nie wiedziałyśmy, która z nich została laureatką, gdyż wszystko miało rozegrać się na gali.

I tak w kategorii proza dla szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła wielokrotnie nagradzana już Lidia Orłowska z klasy IVB LO. Nasza maturzystka napisała opowiadanie Wilk ło dwóch nogach, które oczarowało jury konkursowe.

Natomiast Lena LubańskaKinga Marcinkowska (obie z klasy IB LO) otrzymały wyróżnienia odpowiednio w kategoriach: poezja i proza. Dziewczyny są dopiero w pierwszej klasie, ale już dostrzeżono, że przejawiają talent pisarski.

Gala konkursowa była wspaniale przygotowana – oprócz kujawskich tańców dzieci i młodzieży wysłuchaliśmy także poezji śpiewanej, co wpisało się idealnie w Światowy Dzień Poezji, jaki przypada na 21 marca. Po części oficjalnej czekał na nas wspaniały poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Dziękujemy Księdzu Dyrektorowi za użyczenie szkolnego busa, a Panu Przemysławowi Rutkowskiemu za bezpieczną jazdę!

Aleksandra Michalak

Skip to content