Przedszkolaki na spektaklu „Brzechwolandia”

26 marca 2024 roku przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku, celebrując Międzynarodowy Dzień Teatru, wybrały się do Teatru Impresaryjnego na przedstawienie pt. „Brzechwolandia”.

Spektakl w bardzo prosty, lecz niezmiernie zabawny sposób przybliżył dzieciom twórczość wspaniałego poety Jana Brzechwy. „Samochwała”, „Atrament”, „Skarżypyta” czy „Znaki przystankowe” to tylko kilka z pozycji, które zostały przedstawione w trakcie przygód zabawek małego chłopca. Robot, miś, pajacyk, tygrysek oraz lalka uświadomili dzieciom, iż wyobraźnia nie posiada totalnie żadnych granic. Brzechwolandia nie tylko rozbawiła naszych wychowanków, lecz także dała im cenną lekcję dotyczącą dobrego zachowywania się oraz przestrzegania norm społecznych.

Udział w spektaklu umożliwił dzieciom przeniesienie się w piękny, kolorowy świat pełen muzyki oraz dostarczył im niesamowitych wrażeń, natomiast przewodnia piosenka przedstawienia z pewnością na długo zagości we wspomnieniach naszych przedszkolaków.

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,
Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii  można miło spędzić czas.”

Sandra Jagielska

Skip to content