Pani Joanna Karwowska laureatką Konkursu „Przyjaciel Młodzieży”

We wtorek, 26 marca 2024 r. o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury „Browar B.” odbyła się Gala Kryształowych Serc podsumowująca miejski konkurs „Przyjaciel Młodzieży”. Organizatorem Konkursu jest III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku.

W uroczystości udział wzięli znamienici goście, przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty we Włocławku, dyrektorzy szkół, instytucji i przedsiębiorstw włocławskich a także młodzież III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, której przedstawiciele zaprezentowali swój talent wokalny w przerwach oddzielających poszczególne kategorie.

Konkurs obejmował pięć kategorii i w każdej z nich nominowane były 4 osoby:

  • I kategoria: Urzędnik – Przyjacielem Młodzieży kapituła ogłosiła p. Ewę Fol – dyrektor  Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku;
  • II kategoria: Pracownik Firmy – Przyjacielem Młodzieży ogłoszono p. Piotra Świec – prezesa GRUPY MAJSTER we Włocławku;
  • III kategoria: Pracownik Instytucji – Przyjacielem Młodzieży została p. Beata Krajewska – pracownik Centrum Kultury „Browar B.”;
  • IV kategoria: Nauczyciel – Przyjacielem Młodzieży kapituła ogłosiła p. Joannę Karwowską – nauczycielkę matematyki w „Długoszu”.
  • V kategoria: Wolontariat – Przyjacielem Młodzieży została p. Maria Krasucka – Prezes Fundacji Caietanus. W tym miejscu warto dodać, że nominowanym w tej kategorii a jednocześnie wyróżnionym był p. Jakub Zemlak, którego wszyscy pamiętamy z naszej świetlicy i dobrze wspominamy.

Pozostali, nominowani w każdej kategorii otrzymali dyplomy wyróżnienia.

Uroczystą Galę uświetnił koncert Anety Figiel, która przy akompaniamencie Adama Lemańczyka przypomniała piosenki Kabaretu Starszych Panów. Koncert artystki był swoistą gawędą o znakomitym kabarecie, jego twórcach: Jeremim Przyborze i Jerzym Wasowskim, a także wykonawcach ich piosenkowych arcydzieł.

Na koniec uroczystości Diamentowym Sercem czyli Grand Prix Konkursu uhonorowano p. Tomasza Wąsika – kierownika Muzeum Historii Włocławka.

Wszystkim Laureatom i Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Szczególne gratulacje i słowa uznania  kierujemy do Pani Joanny Karwowskiej choć, nie dziwi nas ta nagroda. Pani Joanna kocha długoszaków i „Długosza” z wzajemnością dlatego cieszymy się, że ta pełna poświęcenia miłość została doceniona.

Uhonorowanie tytułem „Przyjaciela Młodzieży” osób, które swoją wiedzą, ale także empatią zdobywają serca młodych ludzi jest godne pochwały. Wszelkie wyrazy uznania wobec prawdziwych, oddanych młodzieży pracowników i nauczycieli utwierdzają ich w przekonaniu o słuszności ich działań, dodają skrzydeł, a młodym pedagogom pokazują wzór i motywują do lepszej pracy.

O czym napisała z dumą i radością obserwatorka Gali – Sławomira Lewandowska

Skip to content