Dzień Tańca w przedszkolu

29 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Chociaż w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” muzyka i taniec towarzyszą dzieciom na każdym kroku, to w sposób nietuzinkowy postanowiono uczcić to święto i „przetańczyć cały dzień”. Tego dnia maluchy przybyły do przedszkola w tanecznych nastrojach. Dziewczynki założyły sukienki do tańca, zaś chłopcy kolorowe stroje. Zabawę rozpoczęliśmy od radosnego powitania tańcem integracyjnym. Następnie dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie mamy rodzaje tańca, a także próbowały określić, co to za taniec oraz prezentowały sposób wykonania danego tańca. Wspólny taniec dyskotekowy dodał energii i podniósł poziom euforii na dalszą część zabawy. Nie zabrakło również tańca z rekwizytami.

Barwne stroje i różnorodne układy choreograficzne utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że taniec to nie tylko ruch, ale też ogromna radość. Nasi podopieczni bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje staramy się w przedszkolu rozwijać, podtrzymywać i ukierunkowywać.

Paulina Makowska

Skip to content