Klasa 3c SP na “Zielonej Szkole” w Goreniu Dużym

Zielona Szkoła to forma edukacji, której zadaniem jest spełnienie określonych celów dydaktyczno-wychowawczych i integracyjnych. Uczniowie z klasy 3c SP przebywający w dniach 6-7 maja 2024 r. na “Zielonej Szkole” w Goreniu Dużym, który jest położony w samym centrum Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, uczyli się przez przeżywanie przyrody, co przynosi pozytywne efekty.

Program wycieczki był urozmaicony i wypełniony różnymi atrakcjami. Na początku pojechaliśmy kolejką do licznych rezerwatów przyrody w pobliżu Gorenia. Następnie korzystaliśmy z placu zabaw, boiska do gry w piłkę nożną i koszykową. Wspólnej zabawie dopisywała pogoda. Niewątpliwie najwięcej zainteresowania wzbudziły zwierzęta,  które “zamieszkują” teren szkoły. W mini zoo znajdują się: owce, lamy, kozy, kangury oraz liczne dzikie ptactwo. Podczas warsztatów survivalowych Długoszacy poznali sposoby przetrwania w różnych warunkach oraz dowiedzieli się, jak budować szałas, a także mieli okazję wcielić się w ratowników medycznych, którzy ratują rannych z lasu. Nie zabrakło też ogniska z pysznymi kiełbaskami.

Wszystko, co uczniowie widzieli oraz to, co zrozumieli i tego, co doświadczyli nie da się nauczyć z żadnej książki, ani podręcznika. Podczas wycieczki wszyscy mieli okazję dobrze się bawić, spędzając ze sobą dużo czasu. Szkoda, że ta przygoda trwała tylko dwa dni.

                                                                                                                                                                                Urszula Bordyn

Skip to content