Przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną

,,Kiedy masz jakieś wątpliwość, idź do biblioteki”
Joanne K. Rowling

8 maja obchodzimy Ogólnopolskie Święto Bibliotekarza i Biblioteki. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy pięciolatki odwiedziły Filię Dziecięcą Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Przedszkolaki utrwaliły sobie wiedzę na temat zawodu bibliotekarza oraz informacje na temat działania biblioteki. Nie zabrakło wspólnego czytania książki o Łosiu, który stworzył bibliotekę dla zwierząt.

Książka uczy, bawi i wychowuje. Przekazuje czytelnikom to, co piękne, ciekawe i fascynujące, dlatego też należy podkreślać ogromne znaczenie biblioteki, jako miejsca kształtującego świadomość czytelniczą, szczególnie teraz, w dobie powszechnej komputeryzacji. Dla dzieci biblioteka to przede wszystkim miejsce wyjątkowych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek, więc sprawmy, aby ta niezwykła atmosfera trwała jak najdłużej.

Marta Chrapkowska

Skip to content