Słoneczka i Aniołki na wycieczce w płockim ZOO

15 maja 2024 roku sześciolatki z grupy B i czterolatki z Katolickiego Publicznego Przedszkola “Pod Aniołem Stróżem” wybrały się na wycieczkę do ZOO w Płocku.

Wizytę w Ogrodzie Zoologicznym przedszkolaki rozpoczęły od zajęć edukacyjnych pt. “Fascynujący świat zwierząt”, podczas których dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zwierząt z różnych stron świata. Dowiedziały się m.in. dlaczego nie wolno głaskać żaby rzekotki, jakie są różnice między żółwiem lądowym, a wodno-lądowym, czym pokryte jest ciało jaszczurki oraz czemu wąż dusiciel nie atakuje wszystkich napotkanych stworzeń. Lekcji towarzyszyły również pokazy zwierząt z możliwością ich dotykania i głaskania.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zoo. Nasi wychowankowie odwiedzili m.in. herpetarium, oceanarium, pawilony: ptaków tropikalnych, tamaryn i marmozet oraz mnóstwo wybiegów najróżniejszych zwierząt: słoni, lemurów, surykatek, leniwców, żyraf, pingwinów, zebr, lwów, lampartów, fok, reniferów, kangurów, panter, tapirów, tygrysów czy mini zoo, w którym mieli okazję pospacerować z kozami.

Zwieńczeniem wycieczki było ognisko, które odbyło się na malowniczym, piknikowym terenie zoo, z którego rozpościerał się przepiękny krajobraz na rzekę Wisłę.

Wizyta w ogrodzie zoologicznym była dla większości dzieci jedyną okazją do kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz stworzyła niesamowite doznania, jakie nieodłącznie towarzyszyły obserwacjom różnorodności świata zwierząt i roślin. Dzieci wróciły do domu bogatsze nie tylko o wiedzę, ale również o fantastyczne wspomnienia.

Sandra Jagielska
Skip to content