Długoszacy na Zielonej Szkole

W dniach 16.05 -18.05.2024 r. uczniowie klasy 4a SP (pod opieką wychowawcy p. Pauliny Stężewskiej), klasy 5b (z p. Sylwią Pietrzak), klasy 5c (z wychowawczynią p. Katarzyną Lewińską) oraz klasy 6b (pod opieką p. pedagog Anny Kamińskiej) przebywali w Ośrodku Kulka na Mazurach. Jest to miejsce dedykowane dzieciom i młodzieży, idealne dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Kulka zapewniła nam dobrą zabawę oraz wypoczynek w otoczeniu natury. Wszystko było świetnie zorganizowane, przede wszystkim bezpiecznie i profesjonalnie. Uczniowie uczestniczyli w wybranych wcześniej zajęciach będąc podzieleni klasami na cztery grupy. Każda z grup posiadała swój indywidualny program na każdy dzień. Zajęcia trwały ok. 1,5 godziny i prowadzone były przez doskonale przygotowanych instruktorów. Dzieci miały oczywiście czas wolny na wspólne zabawy. Również pyszne, domowe posiłki, spożywali wszyscy razem.

Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie, poprzedzone były szczegółowym instruktażem dotyczącym zasad bezpieczeństwa. Wśród atrakcji znalazły się: park linowy, ścianka wspinaczkowa, wieże ze skrzynek, nocna gra terenowa świetliki, akcja integracja, zajęcia wrażliwości estetycznej czy mega gry. W takim miejscu nie mogło zabraknąć oczywiście ogniska czy zabawy dyskotekowej.

Była to naprawdę emocjonująca wyprawa na Mazury, w sam środek lasu, gdzie doświadczony zespół pracowników Ośrodka Kulka zapewnił wszystkim niezapomniany wypoczynek. Na pewno tam wrócimy!

Katarzyna Lewińska

Skip to content