Pierwsza Komunia Święta klas 3SP

Niezapomnianym spotkaniem z 
Panem Jezusem jest bez wątpienia
Pierwsza Komunia Święta – dzień,
który wspomina się jako jeden
z najpiękniejszych w życiu.
św. Jan Paweł II

19 maja 2024 roku podczas Mszy Św. w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Było to wyjątkowe wydarzenie w życiu młodych i wrażliwych osób. Mszę Świętą sprawował ks. Michał Krygier – proboszcz katedry wraz z kapłanami pracującymi w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza: księdzem dyrektorem Jackiem Kędzierskim i księdzem wicedyrektorem Sebastianem Tomczakiem. W uroczystości uczestniczyli również wychowawcy klas III: Urszula Bordyn, Mirella Kwiatkowska oraz Sandra Litka.

Ksiądz Proboszcz wygłosił homilię, w której przy pomocy wielu rekwizytów zachęcał dzieci do przyjęcia darów Ducha Świętego. Dzieci w odświętnych strojach w obecności swoich rodziców oraz bliskich z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w szczególnej dla nich mszy, w której po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Podczas całej Eucharystii dzieci z radością i dziękczynieniem śpiewały i tańczyły na Chwałę Bożą. Na ich buziach widać było ogromne skupienie i też wielką radość. Rodzice ze wzruszeniem w oczach patrzyli na swoje pociechy.

Na koniec uroczystości zabrał głos dyrektor szkoły – ks. dr Jacek Kędzierski – który złożył dzieciom serdeczne życzenia oraz pogratulował bohaterom tego dnia i ich rodzicom wspaniałego przygotowania i pięknego przebiegu tej ważnej w ich życiu uroczystości spotkania z Chrystusem w szczególnej bliskości.

Sandra Litka

 

Skip to content