Oficjalne wyniki finału konkursu matematycznego Liga Zadaniowa dla uczniów klas siódmych SP

Dnia 27 kwietnia 2024 w gmachu Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu uczniowie klas siódmych województwa kujawsko – pomorskiego przystąpili do finałowego etapu zmagań konkursu matematycznego Liga Zadaniowa.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 54 uczniów województwa kujawsko – pomorskiego. Miasto Włocławek reprezentowało pięcioro uczniów, z których aż czworo reprezentowało barwy naszej szkoły!!!

W gronie szczęśliwców znaleźli się:

Agata Buława 7a

Wojciech Grochocki 7a

Manfred Roemer 7a

Aleks Szeląg 7b

Uczniowie dokładnie o godzinie 11:00 rozpoczęli rozwiązywanie sześciu wieloetapowych zadań na które mieli 120 minut. Zadania nie należały do najłatwiejszych, a nawet niejeden dorosły miałby problem z pomysłem na wypracowanie poprawnego rozwiązania… jednak nie nasi szkolni matematycy 🙂

W ostatecznym rozrachunku Agata Buława została laureatem konkursu Liga Zadaniowa (posiada status podwójnego laureata i jest uczniem zwolnionym z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty). Natomiast wszyscy chłopcy (Aleks Szeląg, Wojciech Grochocki, Manfred Roemer) zostali finalistami konkursu, co zapewnia im możliwość otrzymania oceny celującej z matematyki oraz sprawia, że będą mogli w przyszłym roku szkolnym wnioskować o przyznanie stypendium Prymusa Pomorza i Kujaw.

Całej czteroosobowej ekipie gratulujemy! Brawo!!!

Monika Bińczarska

Skip to content