Sukcesy artystyczne naszych uczniów w XLI plenerze malarskim dla dzieci i młodzieży pt. „KATEDRA WŁOCŁAWSKA”

W słoneczne niedzielne południe 26 maja br., w gmachu Muzeum Etnograficznym we Włocławku, odbyło się uroczyste podsumowanie XLI pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „KATEDRA WŁOCŁAWSKA” połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej.

W zmaganiach artystycznych uczestniczyło ponad stu uczestników z terenu Włocławka i pobliskich miejscowości. Z ogromną radością informujemy, że wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza.

Tytuł laureata zdobyli:

w kategorii I-III szkoła podstawowa

  • I miejsce Gabriela Kamedulska kl. 2a

w kategorii klas IV-VI szkoła podstawowa

  • I miejsce – Lena Bąbińska kl. 5a
  • II miejsce – Gabriela Małachowska kl. 5a

Wyróżnienia otrzymali:

  • Maria Małachowska kl. 3c SP
  • Julia Borkowska kl. 2a SP

W Muzeum Etnograficznym we Włocławku na wystawie poplenerowej, która będzie czynna do 23.06.2024r., można zobaczyć prace nagrodzone i wyróżnione naszych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Prace zostały wykonane różnymi technikami malarskimi, przedstawiają architekturę gotycką bazyliki katedralnej we Włocławku i jej otoczenie – widziane oczami młodych twórców. Należy podkreślić, że uczennice bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach koła plastycznego, gdzie poznają różne techniki i tematy malarskie. Opiekunem artystycznym uczniów była pani Bożena Sobierajska.

Serdecznie gratuluję laureatom oraz wyróżnionym wspaniałego sukcesu artystycznego, pozostałym uczniom biorących udział  w plenerze gratuluję wzorowego reprezentowania szkoły – wasze prace były także wyjątkowe. Już dziś zapraszam w imieniu organizatorów na kolejny plener malarski, który odbędzie się w maju 2025 roku.

Bożena Sobierajska

Skip to content