Promyczki w Muzeum Historii Włocławka

Dnia 24.05.2024 r. przedszkolaki z grupy Promyczki udały się na wycieczkę do Muzeum Historii Włocławka. Uczestnicząc we wspólnych wyjściach, dzieci uczą się i utrwalają normy społeczne, wzorce zachowań oraz zasady zachowania się w miejscach publicznych. Zajęcia poza terenem przedszkola są zawsze bardzo ekscytujące, tym bardziej jak można się dowiedzieć więcej na temat swojego miejsca zamieszkania.

Podczas wizyty w muzeum Promyczki zwiedziły ekspozycję dotyczącą historii miasta oraz dowiedziały się jak wyglądał Włocławek w dawnych czasach. Z zaciekawieniem oglądały stare fotografie przedstawiające miasto i jego mieszkańców. Na koniec spotkania pani przewodnik zapoznała dzieci z wykrywaczem metalu, pokazała jak działa i co można znaleźć w ziemi.

Wizyta w muzeum była cennym doświadczeniem i dała możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu historii naszego regionu.

Natalia Maziarz

 

 

Skip to content