Wyróżnienie Ignasia w konkursie plastycznym “Mała Pszczółka – wielka przyjaciółka człowieka”

W dniu 26 maja 2024 r. na Starym Rynku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji Konkursu Plastycznego “Mała Pszczółka – wielka przyjaciółka człowieka” organizowanego przez Zespół Szkół nr 5 we Włocławku w ramach obchodów Światowego Dnia Pszczół we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Pszczół “Ambrozja”.

Jury wśród licznie nadesłanych prac plastycznych przyznało wyróżnienie Ignacemu Olszewskiemu z grupy 5-latki “Obłoczki”. Konkurs skierowany był dla dzieci uczęszczających do przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej.
Celem konkursu  była popularyzacja wiedzy  na temat życia pszczół, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody oraz funkcjonowania środowiska naturalnego, a także rozwijanie kreatywności, twórczej aktywności dzieci oraz promowanie talentów. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły atrakcje przygotowane dla dzieci. Było malowanie uli, wybijanie monet z logo “1 BZYK”, kolorowanie przypinek, robienie świec z wosku pszczelego oraz liczne zadania edukacyjne.
Gratulujemy Ignasiowi  wyróżnienia i dziękujemy  za organizację wspaniałego  wydarzenia.
Katarzyna Hofman
Skip to content