Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

W dniach 20 do 28 maja 2024 roku w Katolickim Publicznym Przedszkolu “Pod Aniołem Stróżem”  miały miejsce uroczyste występy dzieci z okazji “Dnia mamy i taty”. Przedszkolaki wierszem, tańcem i piosenką przekazały swoim rodzicom najpiękniejsze życzenia z okazji ich święta – przypadającego 26 maja Dnia Matki i 23 czerwca Dnia Ojca.

Spotkania rodziców i dzieci w przedszkolu to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech i duma z pociech. Łzy wzruszenia i gromkie brawa jakie otrzymały dzieci były niezwykłym dowodem miłości i podziękowania. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom drobne upominki, które wykonały własnoręcznie, następnie zaprosiły na słodki poczęstunek.
Rodzina jest najważniejszym dla dziecka środowiskiem wychowawczym. To w niej kształtują się normy moralne dziecka. Rodzina wpływa na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą, rodzeństwem i dziadkami jest dla dziecka źródłem wzorców zachowania przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje.
Katarzyna Hofman
Dzień Mamy i Taty w grupie Iskierki

fot. Paulina Gałązkiewicz 

Dzień Mamy i Taty w grupie Promyczki

fot. Katarzyna Hofman, Natalia Maziarz

Dzień Mamy i Taty w grupie Obłoczki

fot. Kamila Kurdubska 

Dzień Mamy i Taty w grupie Gwiazdki

fot. Ewelina Filipiak

 

 

 

 

Skip to content