Klasa 2a SP w Państwowym Gospodarstwie Wodnym – Wody Polskie

Dnia 28 maja 2024 r. uczniowie klasy 2a Małego Długosza wraz z wychowawcą klasy – p. Katarzyną Wiśniewska i nauczycielem wspomagającym – p. Małgorzatą Stasiak oraz wychowawcą świetlicy – p. Agnieszką Halulko-Kucińską wybrali się nad Zalew Włocławski.

Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, wspólne świętowanie zbliżającego się Dnia Dziecka, poznanie pracy Instytutu Wodnego oraz utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Podczas pobytu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia lodołamacza ORKAN. Mali Długoszacy dowiedzieli się, że jest to nowoczesna jednostka, która służy do prowadzenia zimowej osłony przeciwpowodziowej na Zbiorniku Włocławek. Lodołamacz wyposażony jest w sondę, która pozwala monitorować dno zbiornika. Uczniowie z dużym zaciekawieniem zwiedzili lodołamacz, zobaczyli jakie pomieszczenia się na nim znajdują. Zwiedzili maszynownię, w której poznali różne urządzenia, obsługiwane przez  mechanika pokładowego.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie wzięli udział w zabawie „Koło Fortuny” przygotowaną przez pracowników instytutu. Losowali pytania dotyczące zbiorników wodnych. Za prawidłowo udzieloną odpowiedź otrzymywali pamiątkowe nagrody. Zabawa sprawiła uczniom wiele radości. Następnie Mali Długoszacy udali się na pomost gdzie mogli zaobserwować różnicę poziomów wody na włocławskiej tamie.

Najprzyjemniejszym dla wszystkich punktem wycieczki był rejs statkiem po Zalewie Włocławskim, podczas którego można było obserwować piękno przyrody, strome urwiska nad brzegiem Wisły. Rejs statkiem po Zalewie Wiślanym to niezapomniane chwile i niezwykła atrakcja dla każdego uczestnika. Fala pozytywnych emocji towarzyszyła wszystkim podczas całej wycieczki.

Podsumowując, wycieczka była okazją do integracji i budowania więzi między uczniami. Atmosfera była niesamowita – pełna radości, śmiechu i wzajemnej życzliwości.

Dziękujemy panu Piotrowi Feliniakowi – Dyrektorowi Zarządu Zlewni, pani Darii Stachowiak – Zastępcy Dyrektora za możliwość zwiedzenia Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie.

Szczególne podziękowania składamy panu Sławomirowi Mularskiemu – tacie Sergiusza. Dziękujemy za zaangażowanie, znakomitą organizację wycieczki oraz poświęcony czas dla naszych Małych Długoszaków.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content