Projekt edukacyjny ‚,Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku’’ w grupie 4-latków

Dzieci z grupy Aniołki od marca do maja zrealizowały projekt edukacyjny – ‚,Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku’’.

Celem projektu była popularyzacja czytelnictwa i wartości literatury wśród dzieci, doskonalenie umiejętności  słuchania ze zrozumieniem, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie oraz budowanie więzi międzypokoleniowej.

‚,Dawno, dawno temu za siedmioma górami za siedmioma lasami…’’ – zapewne wszyscy pamiętamy te słowa napawające radością i ciekawością, za nimi bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Wspólne czytanie bajek z najbliższymi, a szczególnie z dziadkami wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka.

W ramach projektu o czytelnictwie seniorzy umilili czas naszym przedszkolakom czytając m.in “Mysz, która chciała być lwem” Rachela Brighta, “Przygoda Kubusia Puchata- wiosna” i “Bambi “Walta Disneya. Spotkania upływały w miłej atmosferze, dzieci z ciekawością słuchały czytanych bajek i chętnie rozmawiały z gośćmi.  Podczas tego projektu została wprowadzona wymiana bajek między dziećmi.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.

s. Renata Zawadzka

Skip to content