Uroczysta gala rozdania nagród konkursu Liga Zadaniowa

Dnia 05. czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród  XXXVII edycji matematycznego konkursu Liga Zadaniowa dla uczniów klas szóstych i siódmych SP – laureatów, finalistów i zdobywców miejsc I, II, III oraz wyróżnień.

Na uroczystości gośćmi byli opiekunowie konkursowiczów, ich rodziny oraz nauczyciele przygotowujący do konkursu. Gościem specjalnym tej uroczystości była główna koordynatorka pani Agnieszka Krausse. Konkurs jest organizowany przez UMK w Toruniu, ale od kilku lat odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty. Zdobywcy tytułu laureata są zwolnieni z pisemnej części egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

W tym roku szkolnym udział w konkursie wzięło prawie 1000 uczestników na etapie klasy szóstej i 700 siódmoklasistów. W rejonie Włocławka zostało nagrodzonych łącznie 61 uczniów. Nagrody zostały podzielone na dwie kategorie: etat wojewódzki przeznaczony tylko dla siódmoklasistów i etap rejonowy dla siódmoklasistów i szóstoklasistów.

W etapie wojewódzkim tylko jedna osoba z całego rejonu otrzymała tytuł laureata i była nią nasza uczennica klasy 7a Agata Buława. Nagrodzonych finalistów było łącznie pięcioro, z czego troje naszych podopiecznych: Wojciech Grochocki (7a), Manfred Roemer (7a), Aleks Szeląg (7b).

Jeśli chodzi o etap rejonowy, II miejsce wywalczyło zaledwie dziesięcioro uczniów, z czego siedmioro to długoszacy: Buława Agata (7a), Grochocki Wojciech (7a), Jaskóła Martyna (7c), Krysztoforski Kamil (7c), Roemer Manfred (7a), Szeląg Aleks (7b), Idryan Kornelia (7c).

III miejsce przypadło w nagrodę tylko sześciorgu uczestnikom, w tym aż trojgu z naszej szkoły, a byli to: Bińczarska Maria (7c), Kotwicki Szymon (7b), Krysztoforski Filip (7c).

Były także wyróżnienie, również w liczbie sześciu, z których dwa trafiły do naszych siódmoklasistów – są to: Chełminiak Filip (7b), Gabriela Wiśniewska (7a).

Na etapie klasy szóstej mieliśmy tylko etap rejonowy. Żaden uczestnik konkursu nie uzyskał I miejsca. Natomiast II miejsce przyznano następującym uczniom: Bartosz Maria oraz Lewandowska Hanna.

III miejsce zajęli: Brzeska Rozalia, Duszyńska Alicja, Leśniewska Oliwia, Podufalska Agata, Zielińska Julia.

Wyróżnienie otrzymał uczeń Karkowski Konstanty

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze postępy w kolejnych matematycznych konkursach!!!

Emilia Chodoła, Monika Bińczarska – opiekunowie uczniów

Skip to content