Wizyta policjanta w przedszkolu

Dnia 5 czerwca 2024 roku grupę Aniołki odwiedzili Policjanci z Miejskiej Komendy Policji we Włocławku. Jednym z policjantów był tata naszego Szymona Deruckiego.

Celem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Podczas tego wydarzenia Pani Policjantka przypomniała przedszkolakom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc. Policjanci wyjaśnili też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały prezenty w postaci odblaskowych opasek, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach. Przedszkolaki mogły zobaczyć wóz policyjny, wejść do środka pojazdu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Od tej pory policjant będzie się dzieciom kojarzył się z osobą, której nie należy się bać, ale do której w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Bardzo dziękujemy obecnym policjantom za ich służbę, za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie tego spotkania.

s. Renata Zawadzka

Skip to content