Nowi kandydaci do Rycerstwa Niepokalanej

Dnia 07.06.2024 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej szkole odbyła się Msza Święta pierwszopiątkowa, podczas której dzieci należące do koła “Małych Rycerzy Niepokalanej”, prowadzonego przez panią Martę Wójciak, uroczyście przystąpiły do Ceremonii rozpoczęcia kandydatury w Rycerstwie Niepokalanej i przyjęły nadany im tytuł Giermka Niepokalanej. Ten symboliczny akt jest pierwszym krokiem w ich drodze do pełnego uczestnictwa w Rycerstwie, które promuje wartości takie, jak: miłość do Boga i bliźniego oraz szczególną cześć dla Matki Bożej.

Serdecznie gratulujemy dzieciom, które przystąpiły do ceremonii i życzymy im wytrwałości oraz radości w ich duchowej podróży.

Również w czasie tej Mszy uczniowie klas czwartych, którzy przez spowiedź pierwszopiątkową przygotowali się do swojej Komunii Rocznicowej, w duchu solidarności z dziećmi w krajach misyjnych, złożyli dar serca, aby wspomóc swoich rówieśników w pięknym przeżyciu spotkania Chrystusa w sakramentach świętych. Życzymy czwartoklasistom, aby ich serca były zawsze podobne do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Marta Wójciak

Skip to content