Dinopark w Kołacinku

10 czerwca 2024 roku uczniowie z klasy 3cSP i 4bSP wraz z wychowawcami: p. Magdaleną Żuchowską, p. Urszulą Bordyn i p. Natalią Jaworską wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku. Pierwszą niespodzianką przygotowaną dla uczniów był seans filmowy pt. „Świat Lodu”, podczas którego dzieci przeniosły się do czasów, w których żyły ogromne, prehistoryczne gady. Następnie udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po ścieżce mezozoicznej, na której spotkaliśmy naturalnej wielkości figury dinozaurów, dowiedzieliśmy się jak wyglądało ich życie, zwiedziliśmy wystawę jak rodziły się dinozaury, co jadły i dlaczego wyginęły. Zwiedziliśmy wystawę geologiczno-paleonotologiczną, gdzie poznaliśmy skamieniałości sprzed wielu milionów lat takich, jak: amonity, trylobity, gąbki, strzałki. Zobaczyliśmy na własne oczy Dino-grotę jak wykluwa się mały dinozaur. Na terenie parku do woli Długoszacy mogli szaleć na placu zabaw oraz w Figloraju w hali namiotowej. Kolejną atrakcją dla uczniów była bajkowa ścieżka edukacyjna, przedstawiająca w kolorowej scenerii postaci ze znanych i lubianych bajek. Podczas spaceru przewodnik przypomniał treść bajek oraz płynący z nich morał. Co więcej, podopieczni mieli okazję zabawić się poszukując drobinek złota. W nagrodę za znalezione złoto dostali pamiątkową monetę oraz dyplom. Pobyt zakończyliśmy warsztatami edukacyjnymi. Najmilszą pamiątką tej wycieczki będą wyjątkowe wspomnienia i zdjęcia.

Urszula Bordyn

 

Skip to content