Wycieczka do zoo kl. 1b i 1c SP

Dnia 10.06.2024 r. klasy 1b i 1c wraz z wychowawcami p. Gabrielą Goszcz i p. Katarzyną Sobolewską oraz opiekunami p. Kingą Musialik i p. Elżbietą Andrzejewską wybrały się na wycieczkę do płockiego zoo.

Wizytę rozpoczęliśmy od warsztatów pt.: „ Fascynujący świat zwierząt”, podczas których pracownicy zoo przekazali naszym uczniom wiedzę o zwierzętach z różnych stron świata. Podczas zajęć można było dotknąć i pogłaskać m.in. różne stawonogi, rzekotkę, żółwia, legwana i węża. Dzieci uważnie przyglądały się wszystkim zwierzętom, a następnie odpowiadały na wiele pytań pani, która prowadziła zajęcia pokazując tym samym, że są bardzo uważnymi słuchaczami i mają doskonałą pamięć.

Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na zwiedzanie zoo. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Najwięcej emocji wzbudziły największe ssaki, a także kozy, które można było nakarmić. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich mieszkańców płockiego zoo przyszedł czas na zakup pysznych lodów i pamiątek z tej miłej wizyty.

Katarzyna Sobolewska

 

 

Skip to content