Popołudniowa herbatka

11 i 12 czerwca, podczas ostatnich już w tym roku szkolnym zajęć dodatkowych z języka angielskiego, piątoklasiści udali się na szkolny dziedziniec, by doświadczyć choć namiastki tradycyjnego angielskiego spotkania na herbatę.

W naszym przypadku afternoon tea miała postać pikniku, na którym przy użyciu własnych zmysłów mogliśmy odkryć poznane wcześniej w teorii tradycje, zwyczaje oraz potrawy. Uczniowie mogli skosztować ulubionych ciast Anglików, takich jak śmietanowo-truskawkowa Victoria sponge, czy też cytrynowa lemon drizzle, które zostały wiernie odwzorowane na podstawie kultowych przepisów. Gwoździem programu była jednak prawdziwa angielska herbata popularna szczególnie w hrabstwie Yorkshire, która podzieliła zdania naszych degustatorów. Niektórzy z nich postawili na bezpieczną opcję bez dodatków, ale znalazło się wielu śmiałków, którzy zgodnie z tradycją spróbowali bawarki, czyli herbaty z mlekiem.

Choć nie w każdym przypadku można uznać ten kulinarny eksperyment za udany, to z pewnością wszyscy spędziliśmy miło czas na świeżym powietrzu, poszerzając przy tym swoje horyzonty oraz poznając na własnej skórze tradycje i kulturę kraju, o którym uczyliśmy się cały rok szkolny. Dziękuję moim uczniom za wielki wkład oraz zaangażowanie, a także aktywne uczestnictwo we wszystkich zajęciach dodatkowych.

Marta Witwicka

Skip to content