Obłoczki na warsztatach “Kolory miasta” w Muzeum Historii Włocławka

W dniu 11 czerwca 2024 r. dzieci z grupy 5-latki „Obłoczki” odwiedziły Muzeum Historii Włocławka, gdzie uczestniczyły w niezwykłych zajęciach związanych z historią naszego miasta Włocławka.

Przedszkolaki obejrzały ekspozycję związaną z historią miasta „Pradzieje Kujaw i ziemi dobrzyńskiej”, gdzie miały okazję dowiedzieć się, w którym miejscu powstał pierwszy gród, jaki cenny zabytek znaleziono niedaleko Włocławka, a także kto w XIV wieku najechał na Kujawy. W części warsztatowej stworzyły niepowtarzalny witraż katedry włocławskiej z wykorzystaniem szablonu i kolorowych bibułek.

Wycieczka edukacyjna nie tylko wprowadza urozmaicenie do codziennych zajęć z dziećmi, ale przede wszystkim daje możliwość poszerzenia  ich wiedzy oraz doświadczenia wysokiej kultury.

Katarzyna Hofman

Skip to content