Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie 2a SP

Dnia 14 czerwca 2024 roku klasę 2a odwiedził pan Łukasz Kaliński – ratownik medyczny – tata Agatki. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu jest obowiązkiem każdego, dlatego uczniowie z klasy 2a Małego Długosza uczestniczyli w bardzo ważnym spotkaniu z ratownikiem medycznym.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz nauka opatrywania i bandażowania ran.

Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Dużą frajdę sprawiło dzieciom bandażowanie kończyn. Dzięki tej lekcji uczniowie zdobyli ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia.

Panu Łukaszowi Kalińskiemu bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie pierwszej pomocy, za zaangażowanie na rzecz klasy i poświęcony czas.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content