Długosz na podium w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Debat Oksfordzkich

Kujawsko-Pomorska Liga Debat to przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Projekty Edukacyjne, której celem jest rozwijanie kompetencji komunikacji dzieci i młodzieży.

Jest to pierwsza edycja przedsięwzięcia, które swoim zasięgiem objęło szkoły ponadpodstawowe w naszym województwie. Podczas wielu spotkań w czasie całego roku szkolnego, uczniowie 34 szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego mieli okazję spierać się na argumenty w tematach dotyczących szeroko pojętych  procesów społecznych. W czwartek 13.06.2024 r., w Audytorium Novum Politechniki Bygdoskiej, odbył się finał Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat.

Z radością informujemy, że w reprezentacja Długosza w składzie Bartosz Macieja (IIIC LO), Wiktor Raniszewski (IIIA LO) oraz Jan Zarzecki (IA LO) zdobyła zaszczytne trzecie miejsce! Tematem dyskusji było zagadnienie dotyczące szans i zagrożeń wynikających z robotyzacji produkcji. Dodatkowo Jan Zarzecki, uczeń klasy IA LO, został nominowany do tytułu najlepszego mówcy KPLD.

Dziękujemy Pani Sławomirze Lewandowskiej za zapewnienie godnych oraz spokojnych warunków lokalowych, umożliwiających jak najlepsze przygotowanie naszych reprezentantów do zmagań finałowych. Słowa podziękowania należą się również Panu Dariuszowi Goldewiczowi za bezpieczny transport i umilenie czasu spędzonego w podróży.

Serdecznie gratulujemy licealistom Długosza i życzymy powodzenia w kolejnym etapie KPLD, który rusza już w październiku 2024 !

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content