Gwiazdki odwiedziły księgarnię

W czwartek 13 czerwca 2024 roku grupa „Gwiazdki” wraz z wychowawczyniami Jolantą Gitner i Magdaleną Polak oraz panią Julią Warszawiak wybrała się na wycieczkę do naszej lokalnej księgarni „Zaczytana kura”.

Celem wycieczki było poznanie zawodu księgarza i obejrzenie księgozbioru oraz materiałów dostępnych dla kupujących. Dzieci dowiedziały się skąd biorą się książki w księgarni i czym różni się ona od biblioteki. Po krótkiej prelekcji wygłoszonej przez panią pracującą w księgarni dzieci dokonały zakupu książki, każdy przedszkolak, ku swojej uciesze, w prezencie otrzymał zakładkę. Wyjście zaliczamy do udanych, a księgarnię do miejsc już nam znanych!

Po wizycie w księgarni udaliśmy się do naszej ulubionej lodziarni „Sowa” na pyszne lody.

Magdalena Polak

Skip to content