Długoszacy nagrodzeni w Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza

“Coś we mnie z gór wiatrem świśnie, morzem zaszumi, Wisłą popłynie. Coś we mnie mówi, dzwoni, kłosem dojrzewa, skowronkiem śpiewa. Coś we mnie jak na alarm wali, czasem iskrą pali. Coś we mnie skrzypkami zapłacze – jak więziona miłość krzyknie. To ty poezjo? Wyjdź! Otwieram ci wrota. Wszystkim śpiewaj i mną już nie miotaj…” Leon Stankiewicz

Mam ogromną przyjemność poinformować, iż 12-go czerwca (w środę), dwóch przygotowanych przeze mnie uczniów naszej szkoły średniej, otrzymało nagrody i wyróżnienia w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach.

Wiersze licealistów Długosza zostały wybrane spośród blisko 200 innych utworów, które napłynęły z 40 szkół z regionu. Witold Przewozikowski (z klasy IIIA) zdobył III miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe za wiersz” “Tulipany”, a Filip Etynkowski (z klasy IIA), otrzymał wyróżnienie w kategorii szkoły ponadpodstawowe i specjalne wyróżnienie dyrektora szkoły za wiersz: “Przychodzimy, odchodzimy”. Jurorami tego już od osiemnastu lat organizowanego konkursu byli znani poeci ze Związku Literatów: pani Danuta Murawska-Czerwińska, Antoni Glazik, Jarosław Wojciechowski i Marzena Gajewska.

Cieszę się z sukcesu chłopców i liczę na to, że w przyszłym roku będzie nas więcej i będziemy doceniani w coraz to nowych przeglądach tak wspaniałej sztuki, jaką jest poezja.

Daria Lewandowska

 

Skip to content