Gala Absolwentów Szkoły Podstawowej

Ukończenie szkoły podstawowej – to z całą pewności dla każdego ucznia chwila niezwykle doniosła. Oto kończy się pewien etap – osiem lat nauki, czas nawiązywania pierwszych przyjaźni, odkrywania tajemnic i życiowych prawd. Dlatego trzeba ten moment uczcić szczególnie.

Nasi długoszacy w przeddzień rozdania świadectw 20. czerwca br. w czwartkowe popołudnie przybyli wraz z Rodzicami do szkolnej auli, by w obecności Dyrekcji i Nauczycieli uroczyście się pożegnać.

Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie szkolnego. 

Ksiądz dyrektor dr  Jacek Kędzierski w swoim przemówieniu podkreślił, jak wyjątkowy był to rocznik ze względu na niewielką liczbę uczniów – wszak to tylko jedna klasa – mała grupa dzieci, która w 2016/2017 r.  rozpoczęła edukację w ZSK. W kolejnych latach grono nieco powiększało się, uczniowie dołączali i w tym roku dwadzieścioro dwoje ukończyło szkołę. Właśnie z tego względu Ksiądz dyrektor podziękował Rodzicom za obdarzenie ZSK zaufaniem i powierzenie swoich dzieci. Były to lata wytężonej pracy, rozwoju i pokonywania własnych słabości czy doskonalenia charakteru. Osiem lat temu na progu szkoły stanęły dzieci ze swoimi rodzicami, a dziś żegnamy nastolatków, którzy niejednokrotnie już sami zdecydują o wyborze kolejnej szkoły.

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnieśli największe sukcesy w nauce oraz angażowali się w życie szkoły i lokalnej społeczności przyjęli gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe. Był też oczywiście czas na uczniowskie podziękowania, kwiaty, pamiątkowe zdjęcia i łzy z powodu rozstania…, bo jak czytamy w jednej z lektur: „oswojenie niesie w sobie ryzyko łez”. 

Wiele ciepłych słów do obecnych już absolwentów skierował p. Dawid Pacholski – opiekun samorządu szkolnego. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że choć dziś nasi ósmoklasiści kończą pewien etap, to jest to dopiero początek ich wielkiej przygody z życiem. Trzeba wierzyć w swoje możliwości, nie rezygnować z marzeń, z odwagą i determinacją spoglądać przed siebie. Nie warto bać się wyzwań, bo przecież one czynią nas silniejszymi. 

Następnie zaproszeni zostaliśmy do krainy szkolnych wspomnień i wakacyjnych marzeń. Z radością obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów klas siódmych pod czujnym okiem wychowawców: p. T. Centkowskiego, p. A. Przybylskiego i p. B. Rygielskiego. Podczas występu nie zabrakło uczniowskich żartów i piosenek związanych ze szkolną codziennością: lekcjami, klasówkami i życiem na szkolnych korytarzach. Miło było zobaczyć dawne fotografie z młodszy klas i przypomnieć sobie wspólne wyprawy te bliskie i dalekie, a nawet zagraniczne. 

Kochani,

Życzymy Wam, by zdobyta wiedza i wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie. Niech lata spędzone w Długoszu pozostaną głęboko w Waszych sercach, by dawać Wam  poczucie siły. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne możliwości. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego, bo to jest jedna z najważniejszych prawd. Idźcie przez  życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w Waszych sercach dziś, kiedy odbieracie świadectwa. Nie zatraćcie swojej młodzieńczej świeżości i ciekawości świata. 

Wasza wychowawczyni – Wioletta Piasecka

Skip to content