Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 – SP 1-4

Nadszedł długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pracy – WAKACJE! 21 czerwca 2024r. o  godzinie 9.00 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza. Tradycyjnie cała społeczność Małego Długosza spotkała się w bazylice katedralnej na uroczystej mszy świętej, która była wspaniałym podsumowaniem minionego roku szkolnego.

Po eucharystii uczniowie, nauczyciele oraz rodzice udali się na boisko szkolne, gdzie wspólnie żegnaliśmy rok szkolny w Małym Długoszu. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania pocztu flagowego uczniom klas trzecich, którzy w przyszłym roku szkolnym będą reprezentować naszą szkołę. W ślubowaniu uczniowie zobowiązali się strzec flagi, dobrego imienia szkoły oraz sumiennie realizować swoje obowiązki.

Następnie przeszliśmy do części  artystycznej przygotowanej przez uczniów klas 2b i 2c wraz z wychowawcami p. Ewą Jackowską i p. Kamilą Kurdubską. Zaprezentowali oni swoje wokalne, taneczne i recytatorskie umiejętności. Dziękujemy wychowawcom wietlicy za przygotowanie dekoracji. Po części artystycznej i złożeniu życzeń czwartoklasistom, którzy od września podejmą naukę w Dużym Długoszu, głos zabrał ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak, który podsumował rok szkolny, podziękował wszystkim pracownikom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i ciężką pracę oraz wyróżnił osoby ze 100% frekwencją. Ponadto wręczone zostały podziękowania rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły i wspierali wiele szkolnych inicjatyw. Oczywiście zwieńczeniem roku szkolnego było rozdanie już w klasach świadectw przez wychowawców.

Drodzy uczniowie! Za Wami rok wytężonej nauki, kartkówek, sprawdzianów i wielu wyzwań. Teraz nareszcie nadszedł wyczekiwany czas wakacji. Gratulujemy Wam wiedzy i umiejętności, które zdobyliście w mijającym roku szkolnym. Zasłużyliście na wspaniały odpoczynek! Życzymy wszystkim pięknych wakacji, interesująco spędzonego czasu, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód.

Spędźcie je bezpiecznie i wracajcie zdrowi i szczęśliwi!

Ewa Jackowska

 

Skip to content