Mikołajki w internacie

Ten niezwykły dzień, w którym znajdujemy małe upominki Mikołajki, to święto obchodzone na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry. Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia obdarowujemy się prezentami. W bucie lub pod poduszką, czy też coraz częściej w skarpecie wieszanej nad kominkiem, podkłada się je w nocy z 5 na 6 grudnia. Najczęściej są to słodycze lub małe zabawki. Legenda o biskupie Miry głosi o wielkiej pobożności Mikołaja, który przez całe swoje życie pomagał biednym i potrzebującym. Był człowiekiem niezwykle skromnym, a wszystkie dobra, które posiadał, rozdawał biednym. Dary te przekazywał anonimowo ,stąd tradycja przekładania prezentów. W tym roku szkolnym  młodzież internatu ZSK także doczekała się swojego Mikołaja , który przybył z workiem pełnym prezentów .Podczas chwil spędzonych z Mikołajem  było dużo dobrej zabawy i radości z upominków, bo każdy z nas mały czy duży lubi je dostawać.

                                                                                  mgr Milena Witkowska
opiekun MRI

Skip to content