“Oto dziś narodziła się Miłość” w wykonaniu wychowanków internatu

Tradycją stało się, że wigilia internacka poprzedzona jest przedstawieniem jasełkowym. W obecności Dyrekcji , księży ,wychowawców wychowankowie internatu w świąteczny sposób opowiedzieli historię Maryi i Józefa oraz dzieciątka Jezus.

Wszyscy zgromadzeni w auli szkolnej podziwiali zdolności muzyczne , wokalne i artystyczne podopiecznych internatu. Aktorzy i wokaliści wraz z muzykami wprowadzili wszystkich w wyjątkowy , świąteczny nastrój. Przepiękne kolędy i pastorałki na długo pozostaną w naszej pamięci tym bardziej , że w tym roku po raz pierwszy ujawniły się wśród naszych podopiecznych wyjątkowe talenty muzyczne. Mamy nadzieję, że będą je dalej rozwijać, a my w kolejnych odsłonach będziemy ich podziwiać.

Po życzeniach Księdza Dyrektora łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie najszczersze życzenia: zdrowia, pomyślności, Bożego błogosławieństwa i spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku a następnie przy świątecznie zastawionym stole odśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Atmosfera tego wigilijnego wieczoru długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przedstawienie w obsadzie:

 • Maryja – Maria Piątkowska-3BLO
 • Józef – Grzegorz Murawski-2ALO
 • Elżbieta – Dagmara Szudzik 2ALO
 • Archanioł Gabriel – Kacper Przysiecki 2BLO
 • Narrator – Agnieszka Augustyniak 2ALO
 • Babcia – Iza Biernacka 2ALO
 • Gospodarz – Magdalena Suska 1C LO
 • Pasterz 1 – Mateusz Halik 1BLO
 • Pasterz 2 – Rozalia Ćwiklińska 1CLO
 • Pasterz3 – Danuta Graczyk 3BLO
 • Król 1 – Lidia Starzyk 3BLO
 • Król 2 – Jędrzej Kalinowski 2 b gim.
 • Król 3 – Andrzej Kowalski 3BLO
 • Anioł 1 – Klaudia Jankowska 1CLO
 • Anioł 2 – Michalina Dryjańska 2a gim.

Muzyka:

 • Wokal: Sylwia Kubacka, Piotr Mroczkowski 2BLO
 • Saksofon: Paweł Olakowski 2BLO
 • Klarnet: Magdalena Baryza 2ALO

Obsługa projektora:

 • Ewelina Kowalska 1CLO

Przygotowanie: p. Paulina Kaszuba – Wychowawca Internatu
Opieka nad całością: p. Aneta Wąsik – Kierownik Internatu

Paulina Kaszuba

Skip to content