Z życzeniami świątecznymi u Księdza Biskupa

Dziś, 20 grudnia 2016 r., w godzinach przedpołudniowych, delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza udała się do Domu Biskupiego, by, jak co roku, złożyć świąteczne życzenia Jego Ekscelencji księdzu biskupowi Wiesławowi Alojzemu Meringowi – ordynariuszowi diecezji włocławskiej. W pięknej sali zgromadzili się uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół katolickich.

Ksiądz Biskup z wielką życzliwością wysłuchał dziecięcych recytacji i śpiewu, a także z radością przyjął ofiarowane upominki, między innymi pyszne pierniki upieczone przez młodzież z naszego internatu. Składający życzenia w imieniu naszej delegacji uczeń klasy II C LO, Krzysztof Kamiński, powiedział, że zgromadziła nas radość spowodowana zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w czasie których, po raz kolejny w naszym życiu, będziemy mogli zatrzymać się nad Wielką Tajemnicą – oto Bóg, który tak bardzo pokochał człowieka, że nie tylko najpierw “zaprojektował”, “wyposażył” i “ozdobił” świat, by umieścić w nim istotę stworzoną na swoje podobieństwo – niczym rodzice, meblujący pokoik dla mającego się urodzić dziecka – ale jeszcze narodził się jako jeden z nas. W imieniu trwających w zachwycie nad cudem Bożego Narodzenia uczniów i rodziców, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły złożył z głębi serca płynące życzenia, by Boża Dziecina błogosławiła Księdzu Biskupowi we wszystkich działaniach związanych z niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, jakim jest prowadzenie Kościoła włocławskiego. By obdarzała swoim pokojem i dawała wiele siły, aby w dalszym ciągu odważnie bronił fundamentalnych wartości chrześcijańskich. Życzył Księdzu Biskupowi także wiele, wiele radości – do rozsiewania wokół siebie, by rosła i obejmowała wszystkich wokół z Miłością, która wszystko zwycięża.

W darze młodzież wykonała dwa utwory muzyczne. Pieśń „Mario, czy Ty wiesz?” zaśpiewał Piotr Mroczkowski z akompaniamentem Konrada Webera na pianinie oraz Pawła Olakowskiego na saksofonie, a kolędę „Tryumfy Króla Niebieskiego”,w bardzo radosnej wersji, wyśpiewał cały chór długoszowskich talentów. Niewątpliwą ozdobą naszej delegacji byli uczniowie klasy 2 c szkoły podstawowej oraz przedszkolaki.

Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering do przedstawicieli każdej szkoły kierował specjalne podziękowania i ciepłe słowa. Na zakończenie spotkania, po wspólnym odśpiewaniu znanych kolęd, życząc wszystkim Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, Ksiądz Biskup udzielił nam Bożego błogosławieństwa.

Sławomira Lewandowska

fot. K. Jabłoński

Skip to content