Wigilie klasowe w gimnazjum i liceum

Na korytarzach i w klasach Zespołu Szkół Katolickich gwar i nastrój radości – to ostatni dzień przed przerwą świąteczną obchodzony bardzo uroczyście. Czwartek 22 grudnia to czas wigilii klasowych.

Nauczyciele zgromadzili się w kaplicy na ostatnich roratach, podczas których harcerze przekazali lampion z Belejemskim Światłem Pokoju. Warto dodać, że co roku jest ono odpalane od wiecznego płomienia, który płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Harcerze i skauci, niosąc je do szkół, szpitali, instytucji, krzewią ideę braterstwa i pokoju, a tym samym radosną nowinę o Narodzeniu Pańskim. Tegorocznej sztafecie towarzyszyło hasło „Odważnie twórzmy pokój”, a własnie pokoju dzisiejszemu światu i każdemu człowiekowi tak bardzo brakuje.

Po Mszy św. rozpoczęło się świętowanie. W auli uczniowie obejrzeli piękne jasełka przygotowane przez mieszkańców internatu. W świątecznie przystrojonych salach lekcyjnych pojawiły się nakryte białymi obrusami stoły, niejednokrotnie zastawione tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Przy dźwiękach kolęd, dzieląc się opłatkiem, uczniowie składali sobie i swoim nauczycielom świąteczne życzenia.

L. W.

fot. K. Jabłoński

Skip to content