Długoszacy na meczu hokeja w Toruniu

W przedświąteczny czwartek, 22 grudnia, grupa 19 uczniów gimnazjum i liceum z inicjatywy pana Konrada Trokowskiego wyjechała do Torunia, aby na żywo z trybun lodowiska Tor-Tor zobaczyć mecz Polskiej Hokej Ligi pomiędzy Nestą Mires Toruń a SMS-em PZHL U20 Sosnowiec. W trakcie wyjazdu, oprócz emocji sportowych, odbyliśmy także spacer toruńską Starówką oraz spotkaliśmy się z Michałem Kalinowskim – hokeistą “Stalowych Pierników” i byłym reprezentantem Polski. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni, dlatego w styczniu planowane są kolejne takie wyjazdy.

Uczestnicy wycieczki spotkali się z organizatorem – panem Konradem Trokowskim -na dworcu PKP we Włocławku i wspólnie pojechali do Torunia pociągiem osobowym. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż kolejowa w ich życiu. W grodzie Kopernika odbyliśmy spacer piękną Starówką i Bulwarem Filadelfijskim z przystankami na zakup słynnych toruńskich pierników i podwieczorek. Następnie piechotą udaliśmy się na lodowisko Tor-Tor, gdzie w roli kibiców uczestniczyliśmy w spotkaniu PHL Nesta Mires Toruń -SMS PZHL U20 Sosnowiec. Mecz nie był porywającym widowiskiem, głównie ze względu na ogromną przewagę gospodarzy, którzy pokonali młodzież z Sosnowca 12:2. Torunianie pokazali jednak kilka efektownych akcji na lodzie. Uczniom mecz bardzo się podobał i już zapowiedzieli, że chcą ponownie wybrać się na Tor-Tor w styczniu.

Dwie bramki dla torunian zdobył Michał Kalinowski, który chętnie zgodził się na spotkanie z uczniami Długosza. Hokeista odpowiadał na liczne pytania gimnazjalistów i licealistów, a także podpisywał swoje zdjęcia. Jedno z nich Michał zadedykował specjalnie całej społeczności naszej szkoły.

Konrad Trokowski

Skip to content