Finał Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

W sobotę, 1 kwietnia 2017 r.  w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się finał XVII Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jedynym reprezentantem włocławskich szkół był długoszak- Jeremi Lewandowski.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00 i przez dwie godziny trzydziestu dwoje uczestników zmagało się z fizycznymi zadaniami. Potem był czas na posiłek i zwiedzanie instytutu, a o godzinie 14.30 uroczyście ogłoszono wyniki finału. Jeremi uzyskał tytuł finalisty tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „i choć,  jak mówi Jeremi,  nie byłem jednym z 10 laureatów, to warto było poszerzyć swoją fizyczną wiedzę i spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach. Miałem okazję zwiedzić Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, gdzie znajduje się jeden z nielicznych w Europie zegarów atomowych oraz bardzo dobrze wyposażone pracownie fizyczne. Ponadto, cieszę się, że udało mi się powtórzyć sukces brata.”

Jeremiemu oraz panu Grzegorzowi Matusiakowi, nauczycielowi fizyki w naszej szkole,  który potrafi zaszczepić zainteresowanie nauczanym przedmiotem, serdecznie gratulujemy sukcesu!

S.L.

Skip to content