Koncert Zespołu NEW LIFE’M

Umocnieni Słowem Bożym po Mszy Świętej uczniowie Zespołu Szkół Katolickich udali  się do gmachu szkoły, aby tam spotkać się na koncercie z zaproszonym na XV Dni Kultury Chrześcijańskiej zespołem New Life’m.

W oczekiwaniu na duchową ucztę młodzież wraz ze swoimi wychowawcami w klasach mogła obejrzeć przygotowany wcześniej film pt. „Ziemia Maryi”.

Białe ślady stóp, jako element dekoracji związanej z hasłem „Idźcie i głoście”, poprowadziły wprost do sali gimnastycznej uczniów, zaproszonych Gości oraz członków zespołu.

Ponieważ artyści dali się poznać jako bardzo skromne osoby, pani Lidia Wiśniewska – współorganizatorka  XV Dni Kultury Chrześcijańskiej – na prośbę Zespołu krótko zapoznała zaprezentowała dorobek artystyczny New Life’m.

Tak naprawdę o zespole można by wiele mówić. Tworzą go artyści, dla których muzyka stała się nie tylko pasją, ale również częścią ich życia. W ich utworach można usłyszeć brzmienie jazzu, bluesa i soulu, jednak największy nacisk kładą na ewangeliczny przekaz, który jest wyrazem tego, co nadaje sens ich życiu – wiara w Boga i śpiewanie na Jego chwałę. Zespół tworzyło i nadal tworzy grono znakomitych muzyków: Agnieszka Musiał (śpiew), Robert Cudzich (gitara akustyczna, elektryczna), Joachim Mencel (fortepian), Marcin Pospieszalski, którego u nas zastąpił Mateusz Cudzich (gitara basowa), Piotr Jankowski (perkusja). New Life’m to zespół ewangelizacyjny prowadzący warsztaty muzyczne, rekolekcje, występujący na koncertach. Od 15 lat artyści koncertują na scenach muzycznych w Polsce i na świecie.

Chrześcijańska  muzyka jak żadna inna przyciąga do Boga. Taką właśnie wykonuje Zespół. Koncert stał się wspaniałym dopełnieniem XV Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszej szkole i hasła, które nam przyświecało – „Idźcie i Głoście”. W szkolnej sali gimnastycznej wystąpili wspaniali ludzie, którzy poprzez muzykę głośno i wyraźnie głosili Słowo Boże.

Spotkanie artystami New Life’m było szczególnym przeżyciem dla grupy uczniów Długosza, którzy zgłosili się na warsztaty wokalne i mogli wraz z Zespołem wystąpić na scenie.

Dla wokalistki Zespołu – Agnieszki Musiał – nasza szkoła okazała się wyjątkowa.
Okazało się, że to miejsce (a jak sama powiedziała, zdarza się to bardzo rzadko), sprawiło, że podczas koncertu odczuła silną potrzebę podzielenia się z nami świadectwem swojej  wiary. Mogliśmy również usłyszeć o osobistej relacji z Bogiem od perkusisty Zespołu.

Na pewno zapamiętamy to, co nam przekazali ; „… nic nie jest ważne i jesteśmy niczym, jeśli w naszym sercu i życiu nie ma Boga; każdy nasz wybór powinien być realizowany razem z Bogiem i nigdy nie będziemy szczęśliwi, jeśli nie nauczymy się z nim szczerze rozmawiać i się z Nim nie zaprzyjaźnimy…”

Dziękuję Księdzu Dyrektorowi za wsparcie i umożliwienie przygotowania XV Dni Kultury Chrześcijańskiej, a także pani Lidii Wiśniewskiej – współorganizatorce – i wszystkim innym, którzy  przyczynili się do tego, aby nasi uczniowie mogli uczestniczyć i przeżywać po raz piętnasty Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Aneta Wąsik

fot. K. Jabłoński

 

Skip to content