Wychowankowie internatu ze spektaklem „Oscar i pani Róża” w parafii św. Wojciecha w Zbrachlinie

W poniedziałek 3.04.2017 r. grupa wychowanków internatu pod opieką pana Dariusza Goldewicza udała się na zaproszenie ks. proboszcza Henryka Chabasińskiego do parafii św. Wojciecha
w Zbrachlinie, gdzie wystawiła w czasie szkolnych rekolekcji, na Mszy świętej dla dzieci i ich opiekunów spektakl „Oscar i Pani Róża”. Spektakl na podstawie powieści E. E. Schmitta, został przygotowany specjalnie na diecezjalne obchody XIII Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, które miały miejsce 30.03.2017 r.

Wychowankowie internatu współpracowali z młodzieżą gimnazjalną z Zespołu Szkół im. I. Jana Paderewskiego w Zbrachlinie, która odpowiadała za oprawę muzyczną spektaklu. W spektaklu udział wzięli: Piotr Mroczkowski, który wcielił się w rolę tytułowego Oscara, Danuta Graczyk (wytrwała i wierna Pani Róża), Dagmara Szudzik (mama Oscara), Grzegorz Murawski (tata Oscara), Iza Biernacka (doktor Dusseldorf), Kacper Przysiecki (Bekon), Maria Piątkowska (Peggy Blue). Młodzi artyści świetnie wcielili się w swoje role i tak doskonale je zagrali, że wywołali ogromne wzruszenie u szerokiego grona odbiorców spektaklu.

Ufamy, że powstałe wzruszenie przeniesie się do codzienności i otwartości na pomoc osobom chorym i cierpiącym. Zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu, który obecnie przeżywamy. Łatwo kochać czy być przyjacielem, kiedy wszystko układa się dobrze. Trudniej, gdy przychodzi doświadczenie choroby. Wtedy często nawet najbliżsi nie potrafią tego zaakceptować i odwracają się od osób chorych, które zwłaszcza w takim momencie potrzebują ich obecności. Czasem wystarczy tylko być… Nic więcej…

Agnieszka Lasota – Staszak
wychowawca internatu

Skip to content