Ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych GIM i LO

W środę 12 kwietnia zakończyliśmy wielkopostne rekolekcje. Przypomnę, że dla naszej społeczności prowadził je kapłan z diecezji pelplińskiej, ks. Łukasz Wisiecki wraz z grupą młodzieży. Podczas naszych trzydniowych rekolekcji, mogliśmy usłyszeć wiele słów, nad którymi można by medytować. Ważne jest, abyśmy potrafili znaleźć choć jedną myśl, która daje pocieszenie w strapieniach i iść dalej – ,,Idzie i głoście”. Wierzę, że każdy z nas znalazł w tym wszystkim jedną czy drugą taką rzecz, a reszta się nie zmarnuje, pozostanie, wykorzysta się to kiedy indziej. I może tak być, że rzeczy najważniejsze, najmocniejsze do kogoś wcale nie przemawiają, a jedno słowo, jedno słówko przemówi o wiele bardziej. Taka jest moc ziarna zasianego w ludzkie serce.

W drugim dniu rekolekcji przeżywaliśmy Dzień Spowiedzi Świętej. Przyjechali do nas kapłani, aby służyć w konfesjonale, za co bardzo jesteśmy im wdzięczni. Przybyli, by poprzez swoją posługę sprawić, byśmy przejrzeli na oczy i mogli dostrzec w drugim człowieku Chrystusa.

W środę, tuż przed Eucharystią prezentowane były wyniki prac poszczególnych grup: plastycznej, dziennikarskiej, teatralnej i muzycznej. Trzeba stwierdzić, że młodzież stanęła na wysokości zadania i wywiązała się z przydzielonych prac. Choć nie wszyscy mieli okazję do zaprezentowania swoich wysiłków, to jednak wszyscy są wielcy w oczach Boga, docenieni za zaangażowanie i trud w czasie poniedziałkowych zmagań w grupach.

Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 nie zabrakło śpiewów i tańców lednickich, które wyzwoliły siłę radości w młodych sercach. Na zakończone Eucharystii głos zabrał ks. dyrektor Jacek Kędzierski, chcący wyrazić swoją wdzięczność gospodarzowi miejsca, ks. prałatowi Zbigniewowi Szygendzie – proboszczowi Parafii Najświętszego Zbawiciela, gdzie przez dwa dni odbywały się nasze rekolekcje, a także księdzu Łukaszowi za wygłoszone katechezy (w tym miejscu były gromkie brawa) i oczywiście młodzieży za zaangażowanie.
Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zgromadzonym kapłanom wręczyli kwiaty, za co bardzo dziękujemy.

Wyrażam wdzięczność Panu Bogu i Wam, młodzi długoszacy, za ten błogosławiony i owocny dla wspólnoty czas. Niech Chrystus zmartwychwstanie w naszych sercach.

ks. Marcin Lewandowski

 

Skip to content