Długoszacy w Muzeum Narodowym i w Teatrze Polskim w Warszawie

W czwartek i w piątek – 6 i 7 kwietnia – miłośnicy sztuki z liceum i gimnazjum udali się na wycieczkę do Warszawy. Był to wyjazd w dwu grupach. W czwartek opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Aneta Jabłońska i Wioletta Piasecka, natomiast w piątek – Joanna Karwowska i Angelika Szumińska.

Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Narodowego, by najpierw samodzielnie obejrzeć zgromadzone tam zbiory, a następnie uczestniczyć w lekcji muzealnej, podczas której należało wykonać rozmaite zadania w otrzymanych kartach pracy, dotyczące wybranych dzieł.

Po jednej „uczcie dla ducha” uczniowie mieli krótką przerwę na posiłek. O godzinie 19.00 nadeszła pora na drugą „ucztę” – w Teatrze Polskim obejrzeliśmy spektakl „Król Lear”, na podstawie dramatu Williama Szekspira. W roli tytułowej wystąpił p. Andrzej Seweryn. Stworzył on niebanalną kreację Leara. Na pewno na długo pozostanie w pamięci widzów.

Na koniec pragnę wyrazić radość, że wśród uczniów Długosza, dążących głównie do zdobywania wiedzy w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, znalazła się spora grupa zainteresowanych kulturą.

A. Szumińska

Skip to content