Sprawni jak żołnierze 2017

W dniu 23.05.2017 roku we Włocławku odbyły się XL Wojewódzkie Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze 2017”, organizowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej. Zespół Szkół Katolickich w etapie wojewódzkim reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna dziewcząt liceum Długosza zajęła świetne, III miejsce w klasyfikacji zespołowej, natomiast drużyna chłopców V miejsce. W zawodach udział wzięło 10 drużyn z województwa kujawsko – pomorskiego. Uczestnicy wykonali następujące zadania: strzelanie z karabinka sportowego, rzut granatem, bieg na orientację, test sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Na uwagę zasługuje fakt, że w konkurencji strzeleckiej I miejsce zajęły dziewczyny z Długosza – wielkie gratulacje.

Drużyna dziewcząt:
1.Agnieszka Augustyniak IIA LO
2.Aleksandra Grzesikowska IB LO
3.Ewa Budzyńska IIB LO

Drużyna chłopców:
1.Wiktor Drabczak IIIA LO
2.Piotr Tomaszewski IBLO
3.Kacper Macieja IBLO

Trener : Krzysztof Łodygowski

 

 

Skip to content