Finał „Mistrzów kodowania”

23 maja w Warszawie w hotelu „Sangate” odbył się finał konkursu „Mistrzowie kodowania”. Spośród 3072 uczestników konkursu do finału zakwalifikowanych zostało 64 uczniów, w tym z województwa kujawsko-pomorskiego czterech. Naszą szkołę reprezentowała dwójka naszych informatyków: Witold Bazela oraz Michał Piątkowski (klasa IIIA LO), którzy w części finałowej musieli wykazać się znajomością systemów operacyjnych Windows, Android oraz Linux, języków programowania PHP, JavaScript, JAVA, C++, C, Visual C#, Python oraz zagadnień związanych z programowaniem urządzeń mobilnych, sieciami komputerowymi oraz bezpieczeństwem w sieci Internet. Test zawierał po dwa-trzy pytania z każdego z wcześniej wymienionych zagadnień. Ostatecznie Michał Piątkowski zajął 26 miejsce w kraju a Witold Bazela- 29 miejsce.

Gratulujemy naszym informatykom-absolwentom, życząc dalszych sukcesów.

Paweł Gmys