„Kręci mnie bezpieczeństwo – bezpieczny wypoczynek nad wodą”

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, Biuro Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Włocławku zainicjowało akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

7 czerwca od godziny 10:00 do 13:00 uczniowie klas 2d, 3a, 3b gimnazjum oraz IC liceum pod opieką p. Sandry Iwańskiej i p. Konrada Trokowskiego wzięli udział w festynie profilaktycznym „Kręci mnie bezpieczeństwo-bezpieczny wypoczynek nad wodą”, który odbył się na przystani przy ul. Piwnej. Młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt znajdujący się na wyposażeniu ogniw wodnych. Ponadto uczniom zaprezentowany został sprzęt medyczny i wyposażenie straży pożarnej.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona była bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu były dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Mimo, że zarówno w zakresie wypadków, jak i utonięć osób w ostatnich latach zauważalna jest tendencja spadkowa, to bezsprzecznie stwierdzić należy, że każdy tego rodzaju przypadek jest dramatem nie tylko dla ofiary takiego zdarzenia, ale przede wszystkim dla jej najbliższych.

Iwańska Paulina

Skip to content