Rozstrzygnięto XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Kolejny raz młodzi biorący udział w zmaganiach biblijnych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” potwierdzili, że Pismo Święte jest księgą, która nie ma przed nimi tajemnic. Świetną znajomością Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana mogli poszczycić się finaliści, którzy w dn. 5-6 czerwca spotkali się w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach wzięło udział 120 uczestników wyłonionych z prawie 30 tys. wszystkich biorących udział w konkursie.

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożyły się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpili wszyscy finaliści, oraz część ustna, zaplanowana na drugi dzień pobytu w Niepokalanowie. Do drugiego etapu mogło awansować 7 uczestników, którym najlepiej powiodło się w teście. Spośród nich komisja konkursowa na podstawie losowanych zestawów pytań wyłoniła troje zwycięzców tegorocznego konkursu.

Za wielki sukces należy uznać zajęcie czwartego miejsca przez uczennicę naszego LO  Marię Piątkowskiej, która przygotowania do konkursu musiała pogodzić z maturą. Jak widać, udało się to zrobić.

Oprócz wielu nagród rzeczowych, których jak mówi sama Maria, nie mogła udźwignąć, otrzymała możliwość podjęcia studiów bez egzaminów wstępnych na wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia i matematyka.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” proponuje w następnej edycji Księgę Psalmów oraz dwa listy św. Pawła – List do Galatów i List do Filipian. Wierzymy głęboko, że wśród długoszaków znajdzie się godny następca naszej licealistki – już absolwentki.

Marysiu, jesteśmy z Ciebie dumni!

ks. Marcin Lewandowski

Skip to content