Długoszacy kolejny rok z rzędu zdominowali Ligę Zadaniową!

Tradycyjnie Gala Laureatów podsumowuje całoroczne zmagania gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych w Lidze Zadaniowej. Z przyjemnością przypominam, że Jakub Prokopczyk, mimo bardzo wysokiego poziomu wielkiego finału, został laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki. O trudności konkursu niech świadczy fakt, że Kuba jest jedynym laureatem z okręgu włocławskiego. Wielkie gratulacje! Dużym sukcesem jest także uzyskanie tytułu finalisty przez drugiego ucznia Długosza – Igora Mikołajczyka. Brawo!

Wielki finał poprzedziły 3-etapowe eliminacje, w których świetnie spisali się pozostali długoszacy, o których nie wypada nie wspomnieć, gdyż włożyli mnóstwo wysiłku i czasu, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Długosz ponownie zdominował Ligę Zadaniową! Wyniki tegorocznych zmagań są następujące:

W kategorii klas drugich:

 • Jakub Prokopczyk (IIa) 77pkt – Laureat I stopnia + Laureat konkursu przedmiotowego
 • Igor Mikołajczyk (IIa) 64pkt – Laureat II stopnia + Finalista konkursu przedmiotowego
 • Magda Balcerzak (Ia) 60pkt – Laureat II stopnia
 • Klaudia Głowacka (IIb) 59pkt – Laureat III stopnia
 • Szymon Pałczyński (IIa) 56pkt – Laureat III stopnia
 • Paweł Gołębiewski (IIa) 51pkt – Laureat III stopnia
 • Alicja Skibowska (Ia) 40pkt – Wyróżnienie

W kategorii klas pierwszych:

 • Kacper Kaznowski (Ia) 70pkt – Laureat II miejsca
 • Piotr Sikorski (Ia) 63pkt – Laureat II miejsca
 • Tymoteusz Rózik (Ia) 58pkt – Laureat III stopnia
 • Alicja Zaborowska (Ia) 56pkt – Laureat III stopnia
 • Wiktor Stachowski (Ia) 55pkt – Laureat III stopnia
 • Michał Porębski (Ia) 51pkt – Laureat III stopnia
 • Kacper Karbowski (Ia) 43pkt – Wyróżnienie

Wszystkim serdecznie gratuluję!

Piotr Chodoła

Skip to content